Can Sohbet

yorum yok
77 views okuma
24 Haziran, 2022

Can sohbet; içten ve samimi şekilde sohbet etmenin sözlük anlamı olarak da karşımıza çıkmaktadır. Candan sohbet eden, içten, samimi sohbet eden kişilere genellikle bu şekilde hitap edilmektedir. Peki, bu şekilde sohbet etmek sanal ortamda mümkün müdür? Yüz yüze görmeden sadece yazışarak nasıl mümkün olsun diyebilirsiniz. Ki fazlasıyla haklısınız, yazılı iletişimde kurallar ve kaideler olsa da duygu durumunu karşı tarafa yansıtmak %100 mümkün değil. Bu durum ilk dönemlerde sanal sohbet için sorun olmasa da yenilen teknoloji ile artık ona da çözüm bulundu.

Can Sohbet Resimli, Sesli, Kameralı(canlı) imkânı ile sohbetinizi en içten duygusunu yansıta yansıta konuşmanıza imkân veriliyor. Yazılı iletişim kurallarından yukarıdan söz etmişken bunların duygumuzu nasıl yansıtır diyebilirsiniz. Kısaca bahsetmek gerekirse.

Yazılı sohbetlerde anlatmak istediğiniz durumu veya konuyu kesintisiz net ve anlaşılır cümleler kurarak karşı tarafa göndermeniz, noktalama işaretlerini gerektiği yerde kullanmanız oldukça önemlidir. Cümle başı hariç büyük harfle yazılan kelimeler yazılı anlatımda kızgınlık. Harfleri uzatarak yazmak, Art arda kullanılan ? yada ! Noktalama işaretleri de sinirli olduğunuzu karşı tarafa hissettirmektedir. Nasıl sesli sohbetler de ses tonumuzda vurgulamak istediğimiz yerleri yüksek tonlarda belirtiyorsak büyük, uzatılmış harflerde aynı etkiyi yaratmaktadır.

Sesli, görüntülü, yazılı hangi tür sohbet odalarını kullanırsanız kullanın girdiğiniz uygulamalarda genel sohbet kurallarına da uymanız gerekmektedir. Tüm kullanıcıların güvenliği ve sohbet akışının engellememesi açısından belirlenen bu kurallara uymanız hem sohbet kalitenizi hem de sohbet ettiğiniz kişileri kalitesini arttırmaktadır. Devamlı argo, reklam, cinsellik konuşulan bir uygulamada sohbet ve sohbetçi kalitesini tahmin etmek zor olmamaktadır. Bu neden ile genel sohbet(tüm kullanıcıların gördüğü) odalarda bu tür sohbetlere izin verilmemektedir. Tabi ki uygulamanın özel olarak belirttiği cinsellik kanalları dışında. Bu tip sohbet odalarında yalnız bu tür sohbet arayışında olan kişiler katılmaktadır. Katılım zorunluluğu bulunmayan bu kanallarda Chat odalarında bulunabilir.

Can sohbet, candan sohbet, samimi sohbet kelimenin başına ne gelirse gelsin ana temasında keyifli bir sohbet istenmektedir. Geçirilen zamanda zevk veren, keyif aldıran, güldüren, dinlendiren stresiniz bir nebze de atmanıza yarayan uygulamalarda sohbet etmenizi tavsiye ederiz. Tüm günün yorgunluğunu sizi anlayan güldüren neşelendiren kişilerin bulunduğu ortamlarda geçirilen dakikalar sanal yâda Real fark etmeksizin herkes için önemlidir. Aradığınız sohbet ortamı bunlardan biri ise sizlerde hemen aramıza katılabilirsiniz.


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Resimli Chat, Görüntülü Sohbet, Profil Resimli Sohbet, Üyeliksiz (Kayıt ...

Fakat birçok site katılımcılarını yapay robotlarla, olmayan kişilerin çekici ...

Herhangi bir kayıt işlemi olmadan ve para ödemeden giriş yapabileceğiniz chat ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!