Yurt Dışı Mynet Chat Odaları

yorum yok
109 views okuma
21 Nisan, 2022

Türkiye Sohbet Odaları, Yurt Dışı Sohbet Odaları ,Yurt Dışı Mynet Chat Odaları Türkiye insanına yurt dışında yaşayan gurbetçi Türk vatandaşlarımıza hata yabancı ülkelerin vatandaşlarına dil,din,ırk ayırımı yapmadan her milletten insanlara sınırsız,bedava hizmet verilmektedir.Bugün Makalemizde biraz gurbetçilere vatandan sevdiklerinden ayrı yaşayanların memleket hasreti çeken insanlarımızın ortak sorunlarından sıla özlemlerinden söz ederek onların sesi olalım.

Zordur insanın memleketinden,vatanından uzaklarda yaşaması yaşamayan bilemez gurbetin acısını Rabbım kimseyi vatanından uzakta yaşamak zorunda bırakmasın insan toprağını,taşını kurumuş otunu bile özler,mi özleniyor işte.

Bazıları senede bir tatile gelirken bazıları ise yıllardır vatana hasret kalırlar  malum maddi sorun her yerde yaşanmakta maddi durumu iyi olanlar her yıl gelmeyi başarırken maddi olarak uygun olmayanlar ise gelmekte zorlanırlar.

Bitmeyen Vatan Hasreti Ve Gurbetçiler

Gurbette ömrü geçenler, vatan hasreti çekenler, sevdiklerinden ayrı kalanlar, toprak kokusunu özleyenler yurdumun insanları ,Yaşadıkları yabancı ülkelerde yabancı diye adlandıran insanlarımız ne yazık,ki kendi ülkelerine geldikleri zamanda yabancı konumuna düşürülerek Almancı,gurbetçi gibi vasıflar ile anılmaktadırlar tabi buda insanları çok yaralamakta ve hüsrana uğratmaktadır.

Chat odaları içerisinde Türk insanı her yerde nerede yaşar ise yaşasın her yerde değerlidir ve yabancı ülkelere mensup olsalar bile kendi vatanlarının vatandaşlarıdırlar belki gurbetçi derken yada Almancı derken kendimizce kötü niyet taşımıyoruz ama karşımızdaki insanlar kendi ülkelerinde kendilerini dışlanmış hissederek üzülüyorlar.

Aslında çok şey var onlara dair yazılacak bitmez tükenmez dertler en acısı ise gurbet kahrından hasta olanlar derde düşenler ve vatana hasret bu dünyadan göçenler temeli dönüş yapma hayalleri gerçekleşmeden vefat edenler kimileri Türkiye topraklarına kimileri ise yaşadıkları yerlerdeki topraklara yolcu edilenler bunları yazarken bile içim sızlıyor hayat kader insana beklenmedik şeyler yaşatıyor.

Neyse benim artık bu konu üzerinde yazmaya yüreğim dayanmıyor Rabbım herkesin hepimizin yar ve yardımcısı olsun diyerek sözlerimi burada bitirmek istiyorum ve tüm gurbetçi kardeşlerime ve diğer ziyaretçilerimize hoş sohbetler dilerim.

Bu makale ilk laf.gen.tr yayınlamıstır.


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Can sohbet; içten ve samimi şekilde sohbet etmenin sözlük anlamı olarak da ...

Resimli Chat, Görüntülü Sohbet, Profil Resimli Sohbet, Üyeliksiz (Kayıt ...

Fakat birçok site katılımcılarını yapay robotlarla, olmayan kişilerin çekici ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!